God Påske! -22%* rabat

Indløs rabat

Menu

Parfumdreams
0 (0)

Douglas Collection Øjne Brow Stylo 8H Dual-Lip øjenbrynsblyant

share
Kan leveres straks
Varenr.
PayPalVisaMasterCardKlarna fakturaAmazon Pay
Gunstige fragt<span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanteret Original
Garanteret Original
Køb På konto
Køb På konto
Levering inden for 2-3 dage
Levering inden for 2-3 dage
0,0
0
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
betegnelse
Brow Stylo 8H Dual-Lip øjenbrynsblyant,
Linje
Øjne
Supralinje
Douglas Make-up
egenskab
Betonende, Definerende, Formende, Formgivende
Konsistens
Kompakt
Produkttype
Stift
Anvendelsesområde
Øjenbryn
Brow Stylo øjenbrynsblyanten fra Douglas-kollektionen er det ideelle 2-i-1-værktøj til perfekt definerede og naturligt formede bryn. På den ene side sikrer den skrå, udtrækkelige blyantspids en præcis udfyldning af huller og en formende kontur - ideel til at gøre brynene tykkere og fremhæve deres naturlige struktur. Den langtidsholdbare formel holder i op til otte timer og er let at påføre takket være den behagelige tekstur. På den anden side er der en spiralformet børste, som du kan bruge til forsigtigt at blande farven og forme brynene. Uanset om det er et naturligt hverdagslook eller udtryksfulde bryn - denne praktiske duo giver dig mulighed for at skabe enhver stil nemt og præcist. Nuancen **No. 1 - Dark Blonde** passer perfekt til lyse til mellemblonde hårfarver og sikrer en blød, harmonisk finish.
Anvendelse
Tegn først den nederste kontur af øjenbrynet op, og blend den ind med spiralbørsten. Du kan bruge den skrå blyantspids til at udfylde sparsomme områder i dine øjenbryn - du skal blot tegne fine, hårlignende streger i retning af den naturlige hårvækst. Blend derefter med spiralbørsten for at opnå et naturligt resultat.
Indholdsstoffer
MICA
HYDROGENATED VEGETABLE OIL
HYDROGENATED PALM OIL
HYDROGENATED RAPESEED OIL
C10-18 TRIGLYCERIDES
SYNTHETIC JAPAN WAX
SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE
CETEARYL METHICONE
BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2
ZINC STEARATE
MAGNESIUM MYRISTATE
TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE
LECITHIN
TOCOPHEROL
ASCORBYL PALMITATE
GLYCERYL STEARATE
GLYCERYL OLEATE
CITRIC ACID
[+/-] CI 77891
CI 77491
CI 77492
CI 77499
CI 42090
Producent
Douglas Cosmetics GmbH
Luise-Rainer-Str. 7-11 D, DE-40235 Düsseldorf

Vores service til dig

Footer Image

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

  • Få din velkomstkupon
  • Gå aldrig glip af en rabat igen
  • Vær en af de første
  • Vind fantastiske præmier
(Optional)

Nøjagtige rabatbetingelser kan findes i dit personlige velkomstnyhedsbrev. Oplysninger om, hvordan vi håndterer dine data, findes i vores privatlivspolitik. Privatlivspolitik. Du kan til enhver tid tilbagekalde dit samtykke til nyhedsbrevet via afmeldingslinket i slutningen af ​​hvert nyhedsbrev.

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev

*Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 21.04.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012

Betalingsformer


Prisbelønnet indkøb

Køb sikkert ind

Forsendelse partnere

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn
Copyright 2025 Parfümerie Akzente GmbH