- Dine fordele som premium-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
Vores anbefaling til dig
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Produktinformation

Topnote
ingefær, kardemomme, safran

Mellemnote
myrra, oud, rose

Bundnote
røgelse, sandeltræ, zibet
betegnelse
Extrait de Parfum,
Linje
Florian
Supralinje
Collection Privée
duftretning
orientalisk, træagtig
Det er ikke tilfældigt, at Extrait de Parfum Florian fra Gritti er en af de mest populære dufte. Parfumen er lige velegnet til mænd og kvinder og indhyller bæreren i en afbalanceret sammensætning af fascinerende dufte.
Dyk ned i Orientens verden
. Florian von Grittis duftpyramide nøjes med nogle få duftnoter, men formår alligevel at fremkalde Orientens verden med lethed. Den begynder med ingefær, efterfulgt af kardemomme. Vi ankommer til Orienten med duften af safran, som afslutter topnoten. Hjertenoten begynder med Taif-rose efterfulgt af myrra, en duft, der som ingen anden forbindes med Orienten. Extrait de parfum slutter med basenoten, som består af træagtige dufte og røgelse. I løbet af få minutter spreder parfumen en fascination, som næsten ingen kan modstå. Parfumen er særligt velegnet til festlige lejligheder, da den tiltrækker sig opmærksomhed. Hvis du kan lide duften, kan du også bruge extrait de parfum hver dag. Spray den blot på halsen eller håndleddet, og nyd effekten.Anvendelse
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Indholdsstoffer
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, CINNAMAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, FARNESOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.