Få 22%* rabat dine skønhedsskatte

Menu

Parfumdreams
0 (0)

Jean Paul Gaultier XMAS Collector Le Male Eau de Toilette Spray

share
Kan leveres straks
Varenr.
Klarna fakturaPayPalMasterCardAmazon PayVisa
Gunstige fragt<span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanteret Original
Garanteret Original
Køb På konto
Køb På konto
Levering inden for 2-3 dage
Levering inden for 2-3 dage
0,0
0
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
betegnelse
Eau de Toilette Spray,
Linje
XMAS Collector Le Male
Supralinje
Dufte til mænd
duftretning
aromatisk
Jean Paul Gaultier Eau de Toilette Spray Le Mâle Xmas byder os velkommen til en vinterlig sæson inspireret af julen. Og fordi vinteren bringer kulde med sne og is, er den ikoniske figur i flasken pakket ind i en stilfuld vest. Jean Paul Gaultier står for ekstravagance. Flakonen har derfor en cool, sølvskinnende metallic finish. Selvfølgelig er små detaljer som en pyntet krave af hvid pels et must for designeren, der er kendt for sine ekstraordinære kreationer.

En legendarisk duft - Le Mâle Eau de Toilette Spray - en imponerende parfume til mænd

. Det, der begynder med en bundnote af intens vanilje, fører over i en hjertenote af blomstrende lavendel og kulminerer til sidst i en topnote af frisk mynte. Tonkabønne, cedertræ og det raffinerede krydderi af kanel, kardemomme og kommen sætter prikken over i'et. Den orientalske duftsammensætning har en velkendt, beroligende og sensuel effekt. Le Mâle - maskulinitet, som J. P. Gaultier kaldte det - denne parfume er et absolut must-have. Parfumen med den unikke smag præsenteres i en eksklusiv samlerflaske, som gør eau de toilette-sprayen til et eftertragtet samlerobjekt.
Anvendelse
En frisk ravfarvet bregne ved agterenden... Sprøjt din bare overkrop og dine håndled ind i Le Male Eau de Toilette. Og glem ikke kraven på din sølvjakke! Med et enkelt sprøjt vil du altid være mere maskulin og sexet. Til skøre Gaultier-fester.
Indholdsstoffer
ALCOHOL DENAT.

AQUA (WATER)

PARFUM (FRAGRANCE)

COUMARIN

LINALOOL

ALPHA-ISOMETHYL IONONE

BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LIMONENE, ANISE ALCOHOL, CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, HYDROXYCITRONELLAL, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL
Producent
Jean Paul Gaultier
SA Plaza Europa 46-48 , ES-08902 Barcelona

Vores service til dig

Footer Image

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

  • Få din velkomstkupon
  • Gå aldrig glip af en rabat igen
  • Vær en af de første
  • Vind fantastiske præmier
(Optional)

Nøjagtige rabatbetingelser kan findes i dit personlige velkomstnyhedsbrev. Oplysninger om, hvordan vi håndterer dine data, findes i vores privatlivspolitik. Privatlivspolitik. Du kan til enhver tid tilbagekalde dit samtykke til nyhedsbrevet via afmeldingslinket i slutningen af ​​hvert nyhedsbrev.

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev

*Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 31.03.2025

Betalingsformer


Prisbelønnet indkøb

Køb sikkert ind

Forsendelse partnere

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn
Copyright 2025 Parfümerie Akzente GmbH