- Dine fordele som premium-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
Le Couvent Maison de Parfum Eaux de Parfum Singulières Theria Eau de Parfum Spray
Vores anbefaling til dig
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Produktinformation
betegnelse
Eau de Parfum Spray, Theria
Linje
Eaux de Parfum Singulières
Supralinje
Parfumer
Som med mange andre dufte fra Le Couvent Maison de Parfum spiller botanikeren Louis Feuillées skrifter en indflydelsesrig rolle i Theria. De tjener som inspiration til innovative kreationer. Den anerkendte parfumeur Jean-Claude Ellena har fundet på noget særligt til Eaux de Parfum Singulières-kollektionen. Hver duft er dedikeret til det unikke ved en dyreart. Eau de Parfum Spray Theria er en sensuel duftkreation med blomstrede og træagtige noter.
Naturlig elegance: Theria af Le Couvent Maison de Parfum
En perfekt balance mellem tradition og modernitet: Le Couvent Maison de Parfum viderefører den eksklusive franske parfumekunst. Men virksomhedens filosofi er moderne: certificerede, veganske dufte med en høj andel af naturlige ingredienser. Theria eau de parfum-sprayen fra Eaux de Parfum Singulières-kollektionen beviser, at dette koncept er et fremragende grundlag for elegante duftkreationer. Den attraktive, naturlige unisex-duft åbner med de syrlige, citrusagtige noter af bergamot. I hjertenoten blander den ædle duft af iris sig med blomstrende narcisser. Et strejf af krydret kardemomme supplerer blomsternoterne og minder om Louis Feuillées rejser til fjerne lande. I den varme bundnote udfolder cedertræ sin sensuelle, let søde smag.Anvendelse
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Indholdsstoffer
ALCOHOL DENAT., WATER, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HYDROXYCITRONELLAL, COUMARIN, CITRONELLOL, LINALOOL, GERANIOL