- Dine fordele som premium-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
Linari Diffusorer Oceano efterfyldning
Vores anbefaling til dig
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Produktinformation
betegnelse
Oceano efterfyldning,
Linje
Diffusorer
Supralinje
Rumdufte
Oceano-refillen til Linari-diffusorerne indeholder 500 ml og leveres i den ikoniske 500 ml-flaske, som indeholder forskellige silketrykte logoer og bogstaver. Det italienske glas indeholder en sølvhætte og en hældehjælp, der sikrer, at du ikke spilder noget af den ædle væske, når du overfører fra flaske til diffuser. Selve duften udstråler et strejf af uendelighed og romantisk længsel, hvilket gør den perfekt til soveværelset, stuen og gæsteværelset.
Facetteret duft i refill-format
Oceano-refillen kan fyldes i forskellige Linari-diffusorer, men er naturligvis ideel til Oceano-diffusoren af samme navn. Duftens base består af iris og italiensk tonkabønne, mens hjertenoten supplerer denne base med forskellige og multifacetterede maritime noter. Endelig er duftens top kendetegnet ved meget frugtagtige og friske noter, herunder grapefrugt, lime og bergamot.Anvendelse
Duftpinde er nemme at bruge og giver din bolig en hyggelig atmosfære på et øjeblik. Placer det ønskede antal duftpinde i flasken. I løbet af de næste par timer absorberer sticksene duftolien og fordeler den derefter jævnt i hele rummet. Afhængigt af det valgte produkt holder rumduften i flere måneder. For at intensivere duften kan du øge antallet af pinde og vende duftpindene regelmæssigt. I små rum er det dog tilstrækkeligt med et mindre antal pinde. Den ideelle placering af duftpinde er et sted væk fra varmekilder og sollys, f.eks. i et skab eller på en hylde på væggen.