- Dine fordele som premium-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
Serge Lutens AT HOME COLLECTION Røgelsespinde "Mesk El-Lail"
Vores anbefaling til dig
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Produktinformation
betegnelse
Røgelsespinde "Mesk El-Lail",
Linje
AT HOME COLLECTION
Supralinje
Rumdufte
Til sin første kollektion af duftende røgelsespinde har Serge Lutens henvendt sig til Nippon Kodo, en producent af traditionel røgelse, der er engageret i ældgamle håndværkstraditioner. Hver pind er tilsat en af de fine dufte fra Serge Lutens AT HOME-kollektionen.
En gåtur i hjertet af en arabisk have: "Le jardin arabe" fortryller med duften af natblomstrende jasmin ... Et sted uden for her og nu, som du aldrig har lyst til at forlade.
"En opfordring til stilhed.
En opfordring til at lade blomsterne komme til orde og lytte til lyden af deres delikate duft. En hørbar appel!" Serge Lutens
En historiefortæller, drømmedanser, opdagelsesrejsende med dybe rødder: Serge Lutens tager os med ind i en verden, som han har skabt med sin nye AT HOME-kollektion: fem uforglemmelige duftrejser til fem særlige hjem, som hver især afspejler hans personlighed.
Detaljer:
30 japanske røgelsespinde pr. pakke
Længde på røgelsen: 24 cm
Brændetid: ca. 40 minutter
Anbefalet rumstørrelse: 20 m²
Anvendelse
Placer røgelsespinden i holderen, og tænd den. Blæs let på den, indtil der stiger lidt røg op, og nyd den milde rumduft i 40 minutter.
Indholdsstoffer
OCTAHYDRO-METHOXY-TETRAMETHYL-METHANOAZULENE, ACETYLCEDRENE, DIHYDRO PENTAMETHYLINDANONE, CHLOROTHALONIL (ISO)
Advarsler
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.