- Dine fordele som premium-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
Vores anbefaling til dig
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Produktinformation
betegnelse
Hårpudder, Hair-Wonder
Linje
Hår
Supralinje
Pleje
Tana Hairs fra Tyskland har udviklet en drysbar hårfiller til alle hårfarver. Hair-Wonder drysses ganske enkelt på det tørre hår efter den daglige hårvask og masseres ind. Hovedbunden må ikke berøres. Eventuelle løse områder fyldes straks op af den dryssende hårfylde, og pulveret er på plads. Håret kæmmes eller børstes derefter ikke længere. Normal hårspray bruges til at sætte pudderet.
Hair Wonder fra Tana fås i syv forskellige farvenuancer og
kan bruges af mænd og kvinder, der lider af tyndt hår og let skaldethed
. Hair Wonder fås endda til gråt hår. Det dryssende hårfyld er let at vaske ud og pletter ikke tøjet. Hvis den dryssende Hair Filler kommer i ansigtet eller øjnene, skal du blot skylle de berørte områder med rent vand. Hvis reparationsproduktet fra Tana Hairs i Tyskland kommer på tøjet, skal det blot børstes ud.Anvendelse
Repair-shampoo er lige så nem at bruge som almindelig shampoo, men gør en stor forskel for skadet og stresset hår. Påfør en mængde Repair Shampoo på størrelse med en hasselnød i vådt hår, og massér den grundigt ind i hovedbunden og håret med fingrene, indtil der dannes et fløjlsblødt skum. Vask shampooen ud, og gentag behandlingen. Lad reparationsshampooen virke i et par minutter efter anden påføring. Skyl til sidst produktet grundigt ud af håret med rent, lunkent vand. For at opnå optimale resultater bør du kombinere den reparerende shampoo med en passende reparationsbalsam fra den valgte producent.
Indholdsstoffer
Rayon, +/- CI 53185, CI 19140, CI 63285, CI40215, CI18220, Ci 29325